ZWCAD Classic

ZWCAD Classic
1390,00 zł netto1709,70 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka 12 kwietnia 2021

Opis produktu

Najnowsza wersja ZWCAD Classic bez prawa do aktualizacji do ZWCAD 2017 to skuteczne a jednocześnie niezawodne narzędzie do projektowania. ZWCAD Classic to program CAD kompatybilny z innymi aplikacjami w zakresie formatu DWG  DXF. Doskonałe narzędzia i klasyczny interfejs programu umożliwiają płynną pracę i bezproblemową obsługę. Ogromnym atutem znacznie przyspieszającym prace projektowe są zaawansowane narzędzia do renderingu, pracy na rastrach i kreskowania.

Wybrane funkcje ZWCAD:


Tworzenie obiektów   

Linia, linia konstrukcyjna, polilinia, wielobok, prostokąt, łuk, okrąg, chmurka rewizji, splajn, elipsa, wycinek elipsy, tworzenie i wstawianie bloków, wstawianie punktów, kreskowanie i inne. Obiekty można tworzyć na wiele sposobów, np. rysowanie okręgu można narysować poprzez: 2 punkty, 3 punkty, stycznie do dwóch promieni, możemy zamienić łuk na okrąg, oraz rysować seryjnie kilka okręgów o tej samej średnicy wskazując tylko punkt środkowy,

Modyfikacja obiektów    

Kopiowanie, odbicie lustrzane, odsunięcie (rysuje linie równoległe po zadanej stronie istniejącego obiektu i w zadanej odległości), szyk prostokątny i biegunowy, przesuwanie, obrót i skalowanie, wydłużenie, rozciągnięcie, docinanie do istniejących krawędzi, przerywanie, zaokrąglenie itp.,

Wstawianie obiektów    

Wstawianie innych plików DWG jako blok, lub jako zewnętrzny odnośnik Xref (w tym przypadku wstawiane jest tylko łącze do innego pliku, jeśli zmienimy plik źródłowy to zmienią się także wszystkie wystąpienia Xrefów. Jeśli do rysunku wstawimy np. 50 jednakowych bloków, będziemy mogli wszystkie zmienić jedną edycją. ZWCAD pozwala na edycję Xrefów w pliku nadrzędnym, to znaczy w tym, do którego są wstawione bloki.) Jako zewnętrzny odnośnik możemy wstawić także obrazy rastrowe w formacie (BMP, JPG, GIF, TIF, PCX, TGA). Rastry możemy przycinać (to znaczy ograniczyć obszar widzialny prostokątem, lub wielobokiem), a także zmieniać kontrast, jasność. W ZWCAD Classic możemy także użyć pliku pozycjonowania dla obrazów w formacie TIF. Wstawiony tak obraz rastrowy będzie miał odpowiednią skalę, punkt wstawienia oraz kąt obrotu

Warstwy    

Rysowane obiekty możemy umieszczać na warstwach, którym nadajemy kolor, rodzaj linii, grubość. Możemy np. blokować warstwy. W ZWCAD warstwy służą do oznaczania grup obiektów, np. możemy wstawić na osobną warstwę wymiary, tabelkę rysunkową, czy opisy. Po jednym kliknięciu możemy wyłączyć wszystkie wymiary na rysunku. Możemy określać także inne atrybuty wyświetlanych obiektów np. kolor, rodzaj i grubość linii. Wygodnym jest także zdefiniowanie własnych styli wymiarowania gdzie mamy wpływ na każdy parametr, np. rodzaj strzałki, przedłużenie pomocniczych linii wymiarowych, wysokość tekstu wymiarowego, odsunięcie tekstu wymiarowego od linii wymiarowej. W ZWCAD Classic dostępne są specjalne rodzaje wymiarów np. długość łuku, wymiar łamany promieniowy i liniowy, pochylanie pomocniczych linii wymiarowych, inspekcję wymiarów i wiele innych.

Słownik i kalkulator     


W wersji ZWCAD Classic jest narzędzie do sprawdzania pisowni (polskiego słownika można także używać). Z innych narzędzi można wymienić np. Szybki wybór pozwalający na wybranie obiektów o niektórych cechach np. tekstu o wysokości 2,5 w kolorze żółtym. Mamy do dyspozycji także porządek wyświetlania pozwalający na ustalenie kolejności wyświetlania obiektów, np. jeśli rysujemy obiekty na podkładzie rastrowym, to chcielibyśmy, aby był on z tyłu, a rysunek z przodu. Z innych narzędzi można wymienić np. eksport atrybutów do np. Excela&Reg;, czy kalkulator, do którego wartości możemy wprowadzać także poprzez wskazania myszką.

Skrypty    

Do ciekawych funkcji ZWCAD możemy zaliczyć nagrywanie skryptów, które można uruchomić później na innym komputerze. Aby to wykonać włączamy nagrywanie, wskazujemy plik na dysku, i rysujemy obiekty. Wszystkie czynności są zapisywane w pliku. Uruchomienie tak zapisanego skryptu spowoduje narysowanie obiektów na innym komputerze.

Dodatkowe narzędzia     

Warstwy: izolacja warstwy (wygaszenie wszystkich warstw oprócz tej, na której leży wskazany obiekt), grupowe zamrażanie, odmrażanie, blokowanie, a nawet łączenie warstw.

Narzędzia tekstowe: dopasowanie tekstu do zadanej odległości poprzez rozciągnięcie, maskowanie tekstu, czyli umieszenie tekstu na tle i odwrócenie kolorów, zamiana tekstu jednoliniowego na wieloliniowwy, umieszczenie tekstu na łuku,automatyczna numeracji linii tekstu, zmiana wielkości liter, konwersja tekstu do polilinii.

Narzędzia do wymiarów: łączenie opisu z odnośnikiem, eksport i import stylów wymiarowania, przywrócenie wartości rzeczywistej wymiaru, łączenie wymiarów.
Rysowanie: chmurka rewizji, łączenie linii, lustro dynamiczne, przerwanie linii na przecięciu, dwusieczna kąta, dopełnienie łuku do pełnego okręgu, usuwanie linii nakładających się na siebie, czy konwersja splajnu do linii.

Można także wskazać linie czy łuki, a ZWCAD wyliczy ich całkowitą długość. Możemy także obliczyć ilość wszystkich wstawionych bloków do rysunku.


***
 
ZWCAD 2017 to kolejna wersja ZWCAD oparta na autorskim jądrze firmy ZWSOFT.
Wersja beta planowana jest na grudzień tego roku oraz luty 2016. Wersja oficjalna ukaże się w kwietniu 2016. Producent zadecydował o zakończeniu sprzedaży nowych licencji wersji ZWCAD+ 2015 od połowy października . Obecnie w ofercie posiadamy wersję jubileuszową ZWCAD Classic wraz bezpłatną aktualizacją do nadchodzącej ZWCAD 2017.

Koniec sprzedaży ZWCAD+ 2015
ZWSOFT zakończył sprzedaż nowych licencji ZWCAD+ 2015 dnia 15 października 2015 roku. Informujemy, że do czasu wydania ZWCAD 2017 nie będzie można kupić nowej licencji z serii "+". Wszyscy użytkownicy dowolnych starszych wersji mogą ich używać bez żadnych problemów.
 
Co z unikalnymi narzędziami i funkcjami, które były w ZWCAD+ 2015? 
Dokładnie te same narzędzia będą w ZWCAD 2017. Wydajna obsługa rastrów, komentarze głosowe i inne funkcje smart, praca w chmurze i inne będą działać w 2017. Zostaną także dodane nowe funkcje.
 
Co ze środowiskiem programistycznym - obsługa nakładek?
Środowisko dla programistów, zarówno jeśli chodzi o rodzaj (LISP, C#, C++, VBA...), jak i ilość funkcji pozostanie identyczne, jak w ZWCAD+ 2015.
 
Wersje branżowe - Architecture i Mechanical
Pojawią się wkrótce po ZWCAD 2017.

Czy będzie można wykupić aktualizację do wersji 2017?
Tak, z każdej poprzedniej wersji programu, nawet z najstarszej, czyli 2005.

***

ZWCAD Classic zabezpieczony kodem programowym.

Kod programowy to ciąg znaków, które trzeba wprowadzić w odpowiednim miejscu w programie ZWCAD Classic a następnie zatwierdzić. Program zostanie automatycznie aktywowany poprzez sieć internet. W przypadku gdy komputer nie posiada połączenia z internetem, można wygenerować plik aktywacyjny i wysłać z innego komputera. W odpowiedzi otrzymają Państwo plik aktywacyjny, który trzeba wczytać do ZWCAD CLassic, aby aktywować program.

Aby przenieść licencję na inny komputer wystarczy zdezaktywować kod programowy (służy do tego osobny przycisk) i wprowadzić kod na innym komputerze.

W przypadku awarii komputera (brak możliwości dezaktywacji licencji), istnieje możliwość ręcznego odblokowania kodu licencyjnego. Operacja trwa około 1-2 dni.

 

Zapytaj o produkt

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij