V-Ray 5 dla SketchUp Upgrade

V-Ray 5 dla SketchUp Upgrade
1866,59 zł netto2295,91 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka Jutro

Opis produktu

V-Ray 5 dla SketchUp Upgrade z V-Ray Next


Nowoczesny silnik do renderowania filmów od ChaosGroup, który działa jako wtyczka do znanego programu SketchUp. Dzięki niemu możliwe jest generowanie najwyższej jakości wizualizacji, które będą posiadały doskonały stopień realizmu.

V-Ray 5 współpracuje z programem SketchUp, który zyskał ogromną sławę i jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań do modelowania 3D. Dzięki programowi stworzysz takie wizualizacje modeli, które będą reprezentowały najwyższą jakość i najlepszy realizm, a także wyrenderujesz je w bieżącym cyklu pracy. VRay 5 to zupełnie nowa jakość, z której skorzystasz zarówno na systemie Windows, jak również Mac OS.

Najnowsza wersja V-Ray 5 dla SketchUp oferuje możliwość renderowania w czasie rzeczywistym i nie wymaga opuszczania programu SketchUp.

Zawiera: 1 x licencja Master, 1 x licencja Render Node, licencjonowanie online - wymagany dostęp do internetu.

V-Ray 5 dla SketchUp jest kompatybilny ze SketchUp w wersjach: 2021, 2020, 2019, 2018.
Support dla programu obowiązuje dla wersji: V-Ray 5 oraz V-Ray Next.

 

Czym wyróżnia się V-Ray 5 ?

 
V-Ray Vision – nowa funkcja dostępna w V-Ray 5 dla SketchUp dzięki której możliwe jest przeglądanie i wizualizacja projektu na żywo bez konieczności wychodzenia z programu. Ponadto oferuje dwa potężne silniki GPU, CPU lub tryb hybrydowy łączący obydwa wcześniejsze i jednocześnie znacznie przyspieszający proces renderowania najbardziej skomplikowanych projektów. Dodatkową zaletą programu jest również opcja denoising umożliwiająca redukcję szumów i skracająca czas powstawania renderu. Końcowe rezultaty zobaczysz już na etapie projektowania dzięki interaktywnemu renderingowi.

Interfejs użytkownika -  oferuje nieograniczony dostęp do wielu przydatnych narzędzi, takich jak: Asset Editor, File Manager, Asset Preview, Fame Buffer. Inteligentne narzędzia Asset Editor pozwalają tworzyć, edytować i zarządzać światłem, materiałami i innymi dostępnymi zasobami a menadżer plików scen – zarządzać nimi z jednego miejsca dzięki opcji ustalania ich ścieżek oraz tworzenia archiwów.

Oświetlenie – od dziś możesz tworzyć wysokiej jakości rendery korzystając z najlepszych narzędzi do oświetlenia, w tym Light Gen, Adaptive lights, lighting Analysis, Accurate lights oraz Global Illumination. Niektóre z dostępnych trybów są przydatne przy mocno oświetlonych scenach, znacząco skracają czas renderowania, oferują naturalne i sztuczne światło, w tym również światło dzienne dla każdej pory roku i miejsca.

Kamery i oświetlenie optyczne – najnowsza wersja wspiera najpopularniejsze możliwości kamery takie jak, Lens effects, Point & Shoot camera, Photorealistic cameras oraz VR. Możesz zamienić się w fotografa dzięki opcji rzeczywistego aparatu – balans bieli, głębia, obszar są zawsze pod Twoją kontrolą.

Materiały – V-Ray wspiera proces wyboru materiałów celem uzyskania różniących się między sobą efektów. VRscans to ponad 1000 dostępnych materiałów przyspieszających proces realizacji projektu.

Tekstury – bogaty wybór tekstur oszczędza pamięć operacyjną. Możesz idealnie dopasować wygląd sceny za pomocą odpowiednio dobranej temperatury koloru i nowego gradientu. Dodatkowo V-Ray 5 umożliwia trójwymiarowe mapowanie.

Geometria – V-Ray 5 udostępnia różne możliwości tworzenia i modyfikacji obiektów w scenie. Szczegółowe modele, jak np. trawa mogą być dodawane jako obiekt proxy V-Ray. Kolejną zaletą jest możliwość importu sceny z V-Raya jako model SketchUp.

Efekty wolumetryczne oraz perspektywa powietrzna – nowy V-Ray zapewnia realistyczne efekty atmosferyczne i środowiskowe, w tym m.in. mgłę 3D, rozproszone światło i przezierność.

V-Ray 5 dla SketchUp zapewnia płynną pracę z V-Ray dla 3ds Max, Rhino oraz Revit oraz z innymi narzędziami (VRscans, Chaos Cloud oraz wszelkie wtyczki)


SILNIK RENDERUJĄCY V-RAY


Efektywny wielowątkowy silnik – V-Ray zoptymalizowano do śledzenia promieni, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość kompleksowego cieniowania, tworzenia cieni obszaru oraz efektów kamery i globalnego oświetlenia – z szybkością i dokładnością, jakiej jeszcze nie widziano!

Interaktywny rendering – V-Ray RT to nowoczesny silnik renderujący, który daje użytkownikom błyskawiczną informację zwrotną i usprawnioną konfigurację sceny. Oparty jest na solidnym rdzeniu i pozwala na bezproblemowe, płynne przejście między V-Ray RT a produktami renderowania. Losowy Sampler udoskonala antyaliasing prawie poziomych lub pionowych linii.

MATERIAŁY I CIENIOWANIE

Materiały oparte na fizyce – umożliwia tworzenie materiałów opartych na właściwościach fizycznych z wykorzystaniem wszechstronnych shaderów V-Ray.

Podgląd materiału – umożliwia dokładny i efektywny podgląd materiału. Generowany podgląd jest buforowany, co pozwala na jego późniejsze wykorzystanie.

VRayDirt – pozwala na symulowanie cieniowania wokół narożników i szczelin obiektów w oparciu o odległość radialną. VRayDirt wykorzystuje się między innymi do tworzenia różnorodnych efektów, w tym renderowanie metodą Ambient Occlusion.

Interpolacja (odbicie i załamanie światła) – umożliwia przyspieszenie procesu renderowania poprzez zbliżanie oraz buforowanie błyszczącego odbicia i załamania.

Rozproszenie światła – umożliwia śledzenie i załamywanie światła na podstawie długości jego fali.

Przezroczystość Alpha – umożliwia tworzenie materiałów z przezroczystością alpha.

Procedural Textures – wykorzystanie proceduralnie generowanych map tekstur, w tym tekstury zabrudzenia.

ŚWIATŁA I OŚWIETLENIE

Oświetlenie wewnętrzne – umożliwia tworzenie prostego, wolnego od artefaktów oświetlenia.

Oświetlenie IES – wykorzystuje dane fotometryczne w celu dokładnego określenia światła.

Oświetlenie sferyczne – umożliwia tworzenie sferycznego oświetlenia terenu.

SŁOŃCE I NIEBO

Słońce i  niebo w V-Ray – V-Ray Sun and Sky System pozwala symulować warunki prawdziwego oświetlenia atmosferycznego.

OŚWIETLENIE GLOBALNE (GLOBAL ILLUMINATION)

Zoptymalizowane rozwiązania GI – V-Ray to wiele zoptymalizowanych rozwiązań, które pozwolą na tworzenie oświetlenia globalnego (Global Illumination). Dzięki temu artyści otrzymują całkowitą kontrolę i elastyczność, której potrzebują.

KAMERY I OPTYKA

Kamera rzeczywista – dzięki temu możliwe jest renderowanie każdej standardowej kamery z wykorzystaniem właściwości kamery rzeczywistej, w tym głębię ostrości i efekty poruszenia.

Głębia ostrości – pozwala na szybkie tworzenie opartych na fizyce efektów głębi ostrości, wykorzystując kamery rzeczywiste.


Wymagania V-Ray 5 dla SketchUp:

 
Windows 8 lub nowszy
Procesor: Intel® Core™ 1 generacji lub kompatybilny z SSE4.2 support (x64)
Pamięć RAM: Minimum 8 GB RAM, rekomendowane 16 GB lub więcej RAM
TCP/IP: Aktualnie wspierany jest tylko IPv4
Wersja SketchUp: SketchUp 2018 (64-bit) lub nowszy
Wsparcie GPU: Karty graficzne NVIDIA Maxwell-, Pascal-, Volta- i Turing- z najnowszymi sterownikami lub chociaż wersją 411.31 sterowników

Mac OS 10.13+ lub nowszy
Procesor: Intel® Core™ 1 generacji lub kompatybilny z SSE4.2 support (x64)
Pamięć RAM: Minimum 8 GB RAM, rekomendowane 16 GB lub więcej RAM
TCP/IP: Aktualnie wspierany jest tylko IPv4
Wersja SketchUp: SketchUp 2017 (64-bit) lub nowszy

 

Zapytaj o produkt

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij