Shadow Analysis Edu

Shadow Analysis Edu
113,82 zł netto140,00 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka 27 marca 2023

Opis produktu

Edukacyjna licencja rozszerzenia Shadow Analysis dla programu Trimble SketchUp Pro do analizy zacieniania w środowisku SketchUp.
  • przeznaczona dla studentów/nauczycieli akademickich
  • licencja edukacyjna nie może być wykorzystywana do celów komercyjnych
  • brak możliwości transfer lub odsprzedaży licencji
  • ograniczenia: precyzja ograniczona do 15min, max rozdzielczość 800x600
Shadow Analysis to wtyczka dla Google SketchUp służąca do analizy zacieniania w środowisku SketchUp. Analizy tworzone są w oparciu o model 3D oraz dokładne dane geograficzne oraz astronomiczne. Dzięki temu Shadow Analysis jest odpowiedzią na zapotrzebowanie architektów poszukujących szybkiego i dokładnego sposobu tworzenia analizy zacieniania w połączeniu z elastycznością i szybkością działania.

Podstawową zaletą stosowani Shadow Analysis jest możliwość integracji z procesem tworzenia koncepcji bryły budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe staje się sprostanie wysokim wymaganiom w krótkim czasie. Sekret polega na odejściu od tradycyjnego schematu pracy: koncepcja bryły -> rzuty, przekroje i elewacje budynu -> analiza zacienienia; w kierunku rozwiązań bazujących na wykorzystaniu mocy obliczeniiowej komputera: koncepcja bryły -> analiza zacienienia -> rzuty, przekroje i elewacje budynku. Zaletą takiej organizacji pracy jest rozwiązanie wielu problemów już na początku projektowania, co wyraźnie usprawnia prace nad kolejnymi etapami projektu.

Nowości:
  • poprawiona praca z materiałami przezroczystymi,
  • kosmetyczne zmiany przeszedł główny algorytm obliczający czas nasłonecznienia,
  • dodano opcję dedykowaną dla Łotewskiego prawa budowlanego (w angielskiej wersji językowej programu)

Prezentację możliwości wtyczki Shadow Analysis można zobaczyć tutaj

Zapytaj o produkt

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij