Reason 8

Reason 8
808,94 zł netto995,00 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka Jutro

Opis produktu

Reason 8, oto kolejna wersję najpopularniejszego oprogramowania muzycznego na świecie.

Ten program tworzy muzykę
Reason to program stworzony z myślą o Tobie. Obojętnie, o jakiej muzyce myślisz, Reason ułatwi jej komponowanie. Wersja 8 udostępnia szybszy i łatwiejszy interfejs użytkownika o nowym wyglądzie i jeszcze wygodniejszej obsłudze.

Przeciągnij i upuść dowolnie każdy element. Odszukaj inspirujące brzmienia w nowej, zawsze otwartej przeglądarce. Odkryj nowe modele wzmacniaczy i głośników stworzonych dzięki firmie Softube. Przejdź szybciej niż kiedykolwiek od pomysłu do gotowej muzyki. Oto Reason 8.
 
Ta maszyna wzmacnia kreatywność
Użytkownicy zawsze chwalili program Reason za jego inspirujący proces twórczy. Reason działa bardziej jak prawdziwy instrument niż jak arkusz kalkulacyjny, jego bezpośredniość nie zmusza Cię do myślenia o oprogramowaniu, a zachęca do radosnego eksperymentowania z muzyką i techniką.Wersja 8 wzmacnia tę cechę jeszcze bardziej, dzięki czemu możesz pracować szybciej niż dotąd i z mniejszą ilością przeszkód. Nowa przeglądarka jest zawsze na wierzchu, dając Ci pełen dostęp do biblioteki utworów, dźwięków, sampli i instrumentów jednocześnie. Funkcja przeciągania i upuszczania działa teraz wszędzie w racku Reason. Twórz instrumenty przez przeciąganie programu syntezatora do sekwencera, przeciągaj sample bezpośrednio do padów Kong lub twórz efekty przez przeciąganie programów efektownych do racka.

 Ten system łączy pomysły
Nowe modele wzmacniaczy i głośników firmy Softube udostępniają Ci kolejne kreatywne narzędzia do nagrywania gitary lub basu. Oba urządzenia wyposażone są w najlepszą emulację klasycznych wzmacniaczy i głośników, kontrolowanych przez szereg doskonale brzmiących ustawień.

Powiada się, że diabeł tkwi w szczegółach, więc Reason 8 udostępnia szereg mniejszych usprawnień dla procesu twórczego. Podwójne kliknięcie myszą dodaje nuty, kolejny dwuklik – kasuje je. Zmiana rozmiaru następuje teraz z obu stron, a kopiowanie nut jest możliwe za pomocą prostej komendy. Ścieżki są automatycznie nazywane według programu, który załadujesz. I wiele innych...
 
 
Instrumenty
Dodaj, odtwórz, zmodyfikuj, połącz i zmiksuj tak wiele instrumentów ile będziesz chciał. Reason ma rack z instrumentami dostępny natychmiast.

Graj, modyfikuj, bębnij lub brzdąkaj – Reason dysponuje wszystkimi instrumentami, których potrzebujesz. Łatwe w użyciu, o nieograniczonych możliwościach modyfikacji, o dźwiękach, które do wszystkiego pasują, oferują szeroki zakres muzycznych możliwości. Aby odkryć dalsze opcje, przejrzyj Rack Extensions – własną platformę Reason do obsługi instrumentów i efektów innych producentów. Albo wyjdź poza rack Reason i wprowadź dźwięk swoich ulubionych „prawdziwych” syntezatorów lub beatboksów, za pośrednictwem protokołu MIDI.
 
Syntezatory
Syntezatory Reason to kamień milowy tej aplikacji. Jeśli potrzebujesz prostego, analogowego syntezatora, spróbuj Subtractor Analog Synth. Dla bardziej agresywnego cyfrowego brzmienia, wypróbuj Malström Graintable Synthesizer. Ze swoją boską elastycznością i brzmieniem, Thor Polysonic Synthesizer to gigantyczny syntezator – dla miłośników podkręcania dźwięku lub pięknie brzmiącego instrumentu.


Bity i pętle
W oparciu o konstrukcję klasycznych maszyn perkusyjnych, Redrum Drum Computer oferuje tradycyjne programowanie patternów z szerokim wyborem zestawów perkusyjnych. Nieograniczone możliwości rzeźbienia dźwięku daje Kong Drum Designer, oferowany ze zsamplowanymi bębnami, syntezą perkusyjną, fizycznym modelowaniem i wbudowanymi efektami. Jeśli wolisz pracować ze zsamplowanymi pętlami, przejdź do Dr. Octo Rex Loop Player. Ten potężny odtwarzacz pętli (loopów) powoduje, że praca ze zsamplowanym materiałem jest banalnie prosta.

Sample do odtwarzania i modyfikowania
Ogromny bank dźwięków Reasona zawiera zsamplowane instrumenty praktycznie każdej kategorii. Do odtwarzania sampli, bądź samplowania własnych dźwięków, Reason udostępnia dwa różne samplery. W pełni wyposażony NN-XT Advanced Sampler pozwala Ci grać i budować bogate, skomplikowane, wielowarstwowe patche instrumentów, zaś prosty NN-19 Sampler to szybkie i łatwe narzędzie udostępniające szerokie możliwości modulacji w czasie rzeczywistym...

Reason dysponuje też funkcją ID-8 Instrument Device czyli najlepszym przyjacielem kompozytora. Jeśli jedyne, czego potrzebujesz, to świetnie brzmiący fortepian czy organy, bądź smyczki, ID-8 to szybki i nieskomplikowany sposób, aby błyskawicznie użyć tych dźwięków. ID-8 również mapuje do standardu General MIDI, co ułatwia pracę z zaimportowanymi plikami MIDI.

Rozszerzanie Twojego racka instrumentów
Chcesz jeszcze więcej instrumentów? Dzięki technologii Rack Extension rack Reasona otwiera się też na produkty firm trzecich. Propellerhead i inni wiodący producenci oferują szeroki wachlarz instrumentów i dodatków. Zajrzyj do sklepu Propellerhead Shop, aby się przekonać, co ma do zaoferowania.

Twoje syntezatory też się przydadzą!
Aby umożliwić współpracę z Twoim instrumentarium MIDI, Reason oferuje trafnie nazwane narzędzie External MIDI Instrument. Dzięki tej funkcji możesz grać na swoich syntezatorach MIDI, beatboksach i czym jeszcze zechcesz, wprost z sekwencera Reason i kontrolować swój sprzęt MIDI w sposób całkowicie zautomatyzowany, do czego użytkownicy Reason są przyzwyczajeni.

Kreatywna kontrola
Dzięki Reason możesz łączyć, układać w warstwy i miksować instrumenty w taki sposób, aby uzyskać dowolne brzmienie, od soczystych i rozwijających się dźwiękowych krajobrazów do gotowych ustawień przydatnych do grania na żywo. Dzięki narzędziu Combinator device możesz zbudować własne instrumenty przez łączenie różnych syntezatorów, samplerów i efektów, aby uzyskać dokładnie taki dźwięk, o jaki Ci chodzi.

Podłącz RPG-8 Arpeggiator do dowolnego instrumentu Reason aby uzyskać i tworzyć melodie arpeggio na bazie akordu, który grasz. Dzięki odrębnym ustawieniom do trybu odtwarzania, wstawiania nut i rytmu, RPG-8 może wyczarować naprawdę niesamowitą muzykę.

Proces twórczy
Skup się na tworzeniu muzyki dzięki praktycznemu i odczuwalnemu procesowi twórczemu oferowanemu przez Reason

Twórz muzykę bez rozpraszających szczegółów technicznych, które przerywają Twój proces twórczy

Reason został zaprojektowany aby działać jak prawdziwy instrument. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz.
Nie ma tu ukrytych ekranów, pod-menu i okienek, między którymi trzeba się przełączać.

Samplowanie na żywo w Reason
Sampluj z dowolnego źródła dźwięku za pomocą jednego z samplerów Reason. Po prostu podłącz źródło dźwięku do wejścia w racku i jesteś gotowy do samplowania. Użyj mikrofonu, gramofonu lub instrumentu, albo całego miksu.

Samplowanie w Reason jest łatwe i proste – wpisuje się w kreatywny proces tworzenia muzyki. Naciśnij przycisk i Reason zaczyna samplować. Program automatycznie wykryje początek nagrania. Możesz nawet samplować, gdy Reason odtwarza muzykę – nie trzeba jej zatrzymywać.

Jeśli masz taką potrzebę, uruchom wbudowany edytor sampli, aby zaznaczyć punkty początkowe i końcowe, punkty pętli i inne. Sprawdza się to ze wszystkimi załadowanymi samplami, nie tylko tymi, które sam stworzyłeś.

Samplowanie na żywo z detekcją tonacji i automatycznym mapowaniem sprawia, że próbkowanie instrumentu i przypisanie go do klawiatury jest banalnie proste.
W mgnieniu oka możesz stworzyć swoje własne, wielosamplowe instrumenty dla NN-XT i NN-19.

Efekty
Pokoloruj swą muzykę i uzyskaj dźwięk, na jakim Ci zależy, dzięki bogatej palecie efektów Reason.

Efekty dodają życia i charakteru do elementów, które składają się na Twoją muzykę. Oczywiście Reason ma bogatą ofertę dla Ciebie w tym zakresie. Obojętnie czy szukasz wysokiej jakości pogłosu dla wokalu czy wielopasmowej bramki z generatorem obwiedni, znajdziesz to w Reason.

Proste przekierowywanie
Dodawanie efektu w Reason nie mogłoby być prostsze. Każdy instrument w racku Reasona ma swój własny kanał miksera. Kanał miksera ma slot na efekty i tam możesz przeciągnąć i upuścić efekty, które chcesz nałożyć. Jeśli chcesz ręcznie zmienić przekierowanie, naciśnij tabulator, aby ukazał się tył racka. Tutaj można połączyć wszystko do wszystkiego, jak to w Reasonie. Dodawanie efektów do konsol jest równie proste – wystarczy kliknąć prawym przyciskim myszy sekcji zwrotnej efektu i wybrać efekt, który chcesz dodać.

Degradacja dźwięku
Ostrość, życie, iskra, szum – nazywaj to, jak chcesz. Zniekształcanie i spłaszczanie dźwięku to efektywna metoda dodawania “tego czegoś” do Twojego brzmienia. Na szczęście Reason jest w pełni wyposażony w narzędzia do degradacji dźwięku. Wysoce ceniony Scream 4 Sound Destruction Unit to wielotrybowe narzędzie do maltretowania dźwięku, dodające dowolnego typu zniekształcenie – od delikatnej kompresji taśmy do pełnoskalowej sonicznej masakry. Mniej okrutny kuzyn tego narzędzia, Pulveriser Demolition, łączy kompresję, zniekształcenie, filtry i modulację aby stworzyć niesamowity procesor dźwięku, który zdolny jest uczynić każde brzmienie... lepszym.


Rzeźbienie w dźwięku
Tworzenie dźwięków, jakich potrzebujesz, powinno być przyjemnym i satysfakcjonującym zajęciem. Reason oferuje szereg procesorów, które są szczególnie przydatne do tego typu eksperymentalnych sesji. Alligator Triple Filtered Gate to wielopasmowy procesor, wyposażony w bramki filtry i generatory obwiedni dla trzech równoległych pasm.

Często przeoczaną funkcją w dziedzinie obróbki dźwięku jest vocoder. BV512 Vocoder z pewnością zdaje egzamin na udawanie głosu robota, ale oferuje też znacznie więcej. Moduluj smyczki z perkusją, basy z tonami wysokimi – kombinacji jest bez liku!

Audiomatic Retro Transformer, wprowadzony w Reason 7 jest tym dla dźwięku, czym Twoja ulubiona aplikacja retro-fotograficzna w smartfonie jest dla obrazu. Dodaj Audiomatic do dowolnego instrumentu, kanału lub grupy i wybierz jedno z szesnastu ustawień – VHS, płyta winylowa, gadżet lub nawet MP3 – aby natychmiastowo zmienić brzemienie i charakter Twojej piosenki.

Zachwyt wokalisty
Czasem wokaliści mają problemy z utrzymaniem tonacji. Być może to Ci nie przeszkadza. Ale być może wolałbyś bardziej precyzyjny śpiew. Neptune Pitch Adjustor może delikatnie “wepchnąć” wokalistę na właściwe tory, lub przerobić cały wokal na styl Cher, jeśli o to Ci chodzi. Neptune to także potężny syntezator wokalny, który można zestroić z urządzeniami działającymi w oparciu o MIDI.

Brzdąkanie w Reason
Przy nagrywaniu gitary potrzebujesz narzędzia dostosowanego do Twojego instrumentu. Reason ma wbudowane wzmacnacze gitarowe i basowe opracowane przez ekspertów modelowania dźwięku z Softube. Te urządzenia emulują zarówno układy wzmacniacza jak i obudowy głośników i oferują multum świetnie brzmiących gotowych ustawień, dzięki którym nigdy nie zabraknie Ci interesujących tonów i brzmień.

Ostateczny szlif
MClass effects daje Ci do dyspozycji cztery oddzielne profesjonalne urządzenia mikserskie: Compressor, Equalizer, Stereo Imager oraz Maximizer. Wszystkie zostały stworzone aby dodać moc, „obecność” i ogólne profesjonalne brzmienie do Twoich miksów. Załaduj narzędzia MClass do Combinatora jako kompletny zestaw masteringowy do wykończenia miksów, albo użyj każdego z narzędzi oddzielnie. Narzędzia MClass, poza tym, że są logiczne i przyjazne użytkownikowi, brzmią po prostu świetnie. Wręcz audiofilsko. Mogą konkurować z najdoskonalszymi narzędziami na rynku, zarówno programowymi, jak i sprzętowymi.


Cała reszta
Rack Reason zdaje się nie mieć końca. Poza efektami wspomnianymi wyżej, Reason oferuje też następujące efekty “pół-rackowe”:

RV-7 Digital Reverb
DDL-1 Digital Delay Line
D-11 Foldback Distortion
ECF-42 Envelope Controlled Filter
CF-101 Chorus/Flanger
PH-90 Phaser

UN-16 Unison
COMP-01 Compressor/Limiter
PEQ-2 Two Band Parametric EQ
Spider Audio Merger & Splitter
Spider CV Merger & Splitter
 
Miksowanie
Dzięki konsolecie za milion dolców, Reason ma wszystkie narzędzia, które zrobią z dobrej piosenki świetną piosenkę. Reason ma rack mikserski.

Reason oferuje wszelkie narzędzia, jakich potrzebujesz, aby nadać swoim utworom brzmienie jak z wielkiego studia. Gdy wejdziesz do dowolnego studia nagraniowego, zobaczysz, że ogromna konsoleta jest kreatywnym środkiem całego środowiska produkcyjnego. W Reason nie jest inaczej. Mikser, będący instrumentem samym w sobie, to miejsce, gdzie składasz wszystkie elementy produkcyjne razem i kształtujesz je do ostatecznego wydania.

Mikser Reason, wiernie odwzorowujący słynny mikser SSL 9000k*, wyposażony jest w elastyczne przekierowywanie, pełną dynamikę, equalizer, zaawansowaną obsługę efektów, pełną automatyzację, grupy i równoległe kanały i słynną kompresję master-bus. Okno analizatora spektrum z wizualną kontrolą EQ control—nowość w wersji 7 Reasona—ułatwia precyzyjne dostrajanie dźwięku w każdym miejscu w programie.

Korektor i dynamika
Konsolę cechuje ciepło brzmiąca sekcja korektora z filtrem górno- i dolnoprzepustowym, górno- i dolnozakresowym filtrem półkowym, jak również z parametrycznym filtrem środkowym. Tutaj możesz usunąć dudnienie z gitar, dodać wokalowi więcej przestrzeni lub po prostu nieco dopracować swoje nagrania. Jak to brzmi? Znakomicie.

Każdy kanał ma swoją własną dynamiczną sekcję z kompresorem, bramką i expanderem. Użyj jej do oswojenia dzikich dzwięków, ożywienia martwych nagrań, by uzyskały pulsujące brzmienie.

Efekty send i insert
Konsola ma osiem dedykowanych efektów send. Każdy send może zostać przypisany przed lub po faderze. Dodanie efektu send do miksera to kwestia dwu kliknięć myszą. Wystarczy kliknąć prawym przyciskim na sekcji master miksera i wybrać efekt, którego chcesz użyć. Pogłos? Delay? Efekt Combinatora? Wszystkie naraz? To proste!

Grupy i równoległe kanały
Kiedy chcesz przetwarzać jednocześnie kilka ścieżek naraz, np. wielościeżkowe nagranie perkusyjne lub wielowarstwową linię melodyczną syntezatora, na pomoc przychodzi mikser kanałów Reason. Zgrupowane kanały mogą być poddawane obróbce tak samo jak indywidualne kanały, włączając efekty send i insert, a uzyskanie odpowiedniego balansu między poszczególnymi instrumentami staje się proste.

Wystarczy kliknąć myszą, by stworzyć równoległe kanały do odrębnej obróbki—do szybkiej, nowojorskiej równoległej kompresji bądź innych tricków stosowanych w dzisiejszych czasach przez wiodących inżynierów dźwięku.

Analizator widma
Aby umożliwić bardziej precyzyjną kontrolę nad miksami, Reason ma wbudowane okno analizatora widma, dające Ci wizualną reprezentację wybranego kanału, grupy bądź całego miksu. Okno Spectrum EQ łączy potężny analizator z graficzną nakładką kontrolującą equalizer miksera. Z dowolnego miejsca w programie możesz regulować equalizer w prosty sposób.
         
Przyjazny radiu
Znany za swój przyjazny radiu dźwięk, kompresor SSL* był od dawna ceniony za zdolność “zlepiania” miksów i nadawania spójności wszystkim ścieżkom. Ale też nie chodzi o narzucanie ograniczeń jak Mur Berliński. Chodzi o ciepłą kompresję, którą słyszysz w miksach z ostatnich 30 lat. Nałożenie analogowej magii na Twój finalny miks spowoduje, że bębny zyskają wyrazistości, bas stanie się cieplejszy, a całość zyska tę nieuchwytną iskrę. Wydaje się zbyt dobre, żeby było prawdziwe? Posłuchaj, to uwierzysz. Odwzorowaliśmy brzmienie tego kompresora według najbardziej wymagających standardów, więc Tobie pozostaje tylko go włączyć.

*All product names used are trademarks of their respective owners, and in no way constitutes an association or affiliation with Propellerhead Software. The SSL and/or Solid State Logic trademarks are solely used to identify the products whose sound was studied during Propellerhead Software's sound modeling development. The trademarks SSL and Solid State Logic are owned by Red Lion 49 Limited.

Zapytaj o produkt

Blog

Bezpłatne szkolenia PRO100Bezpłatne szkolenia PRO100

Po zakupie programu PRO100 mamy dla Ciebie dodatkową atrakcję! Oferujemy bezpłatne szkolenie z obsługi programu, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać jego potencjał.

Czytaj więcej
Promocja Letnia ZWCAD 2024Promocja Letnia ZWCAD 2024

Ciesz się latem z wyjątkową promocją na ZWCAD 2024! ZWCAD 2024 to wyjątkowa edycja, która zasługuje na wyjątkową promocję.

Czytaj więcej
Enscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznychEnscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznych

Odkryj nowy program Enscape do wizualizacji architektonicznych, który przeniesie Twoje projekty na zupełnie nowy poziom. Enscpae to profesjonalny silnik renderujący do SketchUp, Revit, Rhino, Vectorworks oraz Archicad.

Czytaj więcej
Norma Standard - promocja do 31.08Norma Standard - promocja do 31.08

Odkryj nowe możliwości w kosztorysowaniu dzięki naszej wyjątkowej promocji na program Norma Standard w zestawie z modułem PDF! Teraz możesz tworzyć dokładne kosztorysy jeszcze wydajniej.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij