Ear Master Pro 6 LabPack (10 stanowisk)

Ear Master Pro 6 LabPack (10 stanowisk)
974,80 zł netto1199,00 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka Jutro

Opis produktu

EarMaster oferuje zaawansowane funkcje do kształcenia słuchu. Wypróbuj i sprawdź swoje umiejętności w zakresie harmonicznych i rytmicznych ćwiczeń słuchu korzystając z ponad 2000 prostych ćwiczeń.

Ear Master 6 – program w polskiej wersji językowej!
 • Ponad 2000 ćwiczeń śpiewu a vista, kształcenia słuchu oraz rytmicznych dla różnych poziomów zaawansowania.
 • Ogólny kurs różnych stylów muzycznych oraz kurs jazzowy (swing oraz akordy).
 • Rozpoznawanie ze słuchu, transkrypcja, czytanie nut a vista, śpiew (melodie, akordy, interwały, progresje akordów, rytmika).
 • Szczegółowa statystyka w celu obserwowania postępów w nauce.
 • Dostosowanie ćwiczeń dla własnych potrzeb.
 • Odpowiadanie na pytania z możliwością wyboru odpowiedzi, zapis nutowy na pięciolinii, zobrazowane instrumenty na ekranie monitora (fortepian, pianino, gitara, bas, skrzypce, wiolonczela, mandolina, bandżo, itd.), nazwy solmizacyjne, stopnie gamy, itd.
 • Możliwość użycia mikrofonu w celu udzielania odpowiedzi w czasie rzeczywistym (śpiew, klaskanie).
 • Możliwość użycia klawiatury MIDI w celu udzielania odpowiedzi oraz kontroli funkcji programu.
 • Ponad 100 dźwięków różnych instrumentów (biblioteka pochodzi z zarejestrowanych realnych instrumentów).
Dostępny w 3 wersjach:

EarMaster Pro 6 - dla wszystkich muzyków oraz uczniów i studentów
EarMaster 6 Teacher Edition – dla nauczycieli każdego poziomu nauczania
EarMaster Essential 5 – wybrane zagadnienia z wersji Pro 6 dla początkujących

Program przeznaczony jest dla:

Uczniów i studentów zainteresowanych kształceniem słuchu oraz śpiewu i czytania nut a vista w celu opanowania materiału do sprawdzianu czy egzaminu
Nauczycieli muzyki  szukających solidnego narzędzia w celu tworzenia zaawansowanych zadań z zakresu kształcenia słuchu oraz śpiewu i czytania nut a vista
Muzyków (profesjonalistów i amatorów) zainteresowanych podtrzymaniem i rozwojem swojego dotychczasowego poziomu

CECHY PROGRAMU EARMASTER 6:

Dla każdego poziomu

Ear Master 6 przeznaczony jest dla uczniów i studentów szkół muzycznych, muzyków amatorów oraz profesjonalistów. Niezależnie od poziomu zaawansowania, zawsze można znaleźć odpowiednie dla siebie lekcje, zadania czy testy i w ten sposób  zdobyć jeszcze większe doświadczenie.

Ponad 2000 ćwiczeń

2 pełne kursy z ponad 2000 ćwiczeń pomogą w nauce kształcenia słuchu. W miarę zagłębiania się w kolejne ćwiczenia ich poziom wzrasta adekwatnie do osiąganych wyników.

Dostosowanie dla własnych potrzeb

Dostosowanie programu Ear Master dla własnych potrzeb jest bardzo proste. Jeśli planujemy kształcenie w zakresie specyficznych interwałów, akordów lub gam, bądź potrzebujemy wykreować bardzo trudny test przygotowujący do egzaminu, wystarczy wybrać odpowiednie ćwiczenia w oknie Activity Setup Window (Panelu Aktywności) i rozpocząć ćwiczenie wymaganego w danej chwili materiału.

Praca w czasie rzeczywistym

Większość z dostępnych ćwiczeń pozwala na użycie mikrofonu w celu udzielania odpowiedzi śpiewając lub klaszcząc w czasie rzeczywistym. Na przykład zadania z zakresu naśladowania melodii i rytmu idealnie nadają się do tego typu praktyki.

Zobrazowane instrumenty

W programie dostępnych jest wiele odwzorowań graficznych: pięciolinia (pojedyncza i podwójna), pianino, fortepian, gitara, bas, skrzypce, wiolonczela, mandolina, bandżo, stopnie gam, nazwy solmizacyjne, itp).
         
Dopasowane pytania 

Większość z lekcji zawiera tak zwaną funkcję “dopasowanych pytań”, która analizuje osiągnięte wyniki i adaptuje kolejne zadania i ćwiczenia do aktualnego poziomu użytkownika. Jeśli wyniki są bardzo dobre, lekcja zostaje zakończona wcześniej, jeśli zadania sprawiają trudności, wówczas lekcja zostaje rozszerzona o kolejne ćwiczenia w celu kompletnego przyswojenia materiału.

Jazz & Swing

Ear Master zawiera kurs jazzowy. Jest to seria ćwiczeń z zakresu muzyki jazzowej: akordy, progresje oraz rytmy swingowe. Jeśli jazz to nasz przewodni gatunek muzyczny to Ear Master jest idealnym partnerem do nauki: solmizacja, śpiew a vista, wyklaskiwanie rytmów swingowych, itp.
          
Szczegółowe statystyki

Aby pomóc w obserwacji postępów nauki oraz analizie słabych oraz mocnych stron użytkownika, Ear Master oferuje okno Szczegółowych Statystyk, w którym można sprawdzić swoje wyniki lekcja po lekcji, dzień po dniu.

Zbiory zadań w programie Ear Master 6

Ear Master 6 zawiera 14 obszernych zbiorów zadań* z zakresu kształcenia słuchu, śpiewu a vista oraz ćwiczeń rytmicznych. Ponad 2000 ćwiczeń oraz lekcji pomaga w doskonaleniu rozpoznawania, zapisywania, odtwarzania i czytania nut a vista. Na większość z dostępnych zadań można udzielać odpowiedzi za pomocą mikrofonu lub klawiatury MIDI (śpiewając lub klaszcząc), zamiast używania w tym celu myszki komputerowej.

* Ear Master Essential 5 zawiera tylko 4 z 14  obszernych zbiorów zdań zamieszczonych w wersjach Pro i Teacher: porównywanie interwałów, rozpoznawanie interwałów, rozpoznawanie akordów oraz zadania rytmiczne.

INTERWAŁY
 
Porównywanie interwałów    

Ear Master odgrywa dwa interwały: interwał A oraz interwał B. Program prosi o wskazanie który z nich jest większy.
Interwał to odległość między dwoma dźwiękami czy dwiema nutami. Rozmiar interwału jest odległością między tymi dwoma dźwiękami. Odnalezienie większego z dwóch interwałów to rozpoznanie tego, w którym odległość między dwoma dźwiękami jest większa. Przykładowo, interwał C-E jest większy niż C-D.     

Rozpoznawanie interwałów

Program Ear Master odgrywa interwał i zadaje pytanie o rozpoznanie jego nazwy. Odpowiedź wybierana jest spośród kilku podanych propozycji lub zapisywana na wybranym, wyświetlonym instrumencie.  

Śpiewanie interwałów

Ear Master odgrywa dźwięk (nutę) i prosi o zaśpiewanie lub zagranie interwału powyżej lub poniżej podanego dźwięku.
Przykład: Podana jest nuta D oraz informacja tekstowa: “Zaśpiewaj piątą nutę powyżej nuty D”. Należy zaśpiewać nutę A.

AKORDY I GAMY
 
Rozpoznawanie akordów          

Ear Master odgrywa akord i prosi o podanie jego nazwy. Odpowiedź wybierana jest spośród kilku podanych propozycji lub zapisywana na wybranym, wyświetlonym instrumencie lub pięciolinii.

Inwersje (odwrócenie) akordów

Ear Master odgrywa odwrócony akord i prosi o podanie jego nazwy. Odpowiedź wybierana jest spośród kilku propozycji lub zapisywana na wybranym, wyświetlonym instrumencie lub pięciolinii.

Progresja (wzrastanie) akordów

Ear Master odgrywa progresję akordu i prosi o podanie jej nazwy. Odpowiedź udzielana jest spośród kilku podanych propozycji lub poprzez samodzielne określenie parametrów progresji.

Rozpoznawanie gamy

Ear Master odgrywa gamę i prosi o rozpoznanie jej nazwy. Odpowiedź wybierana jest spośród kilku podanych propozycji lub zapisywana na wybranym, wyświetlonym instrumencie lub pięciolinii.

RYTM

Rytmiczne czytanie a vista 

Ear Master pokazuje rytm zapisany na pięciolinii i prosi o odtworzenie go z pomocą metronomu.
Aby odpowiedzieć na zadane pytanie, można klaskać w dłonie przy mikrofonie, wystukiwać rytm za pomocą klawisza spacja klawiatury komputera lub zagrać na klawiaturze lub instrumencie MIDI.
         
Powtarzanie rytmu

Ear Master odgrywa rytm i prosi o powtórzenie go z pomocą metronomu.
Aby odpowiedzieć na zadane pytanie, można klaskać w dłonie przy mikrofonie, wystukiwać rytm za pomocą klawisza spacja klawiatury komputera lub zagrać na klawiaturze lub instrumencie MIDI.
         
Wykrywanie błędów rytmicznych 

Ear Master wyświetla rytm zapisany na pięciolinii, następnie odgrywa go z kilkoma zmianami.
Zadaniem jest rozpoznanie podanych zmian poprzez wyróżnienie tych wartości nut na pięciolinii, które zostały zmienione.
Dokonywane są dwa typy zmian:
- nuta zostaje usunięta
- nuta zostaje podzielona na dwie nuty
Ćwiczenia tego typu pozwolą podnieść umiejętność rozpoznawania wariacji rytmicznych.

Dyktando rytmiczne

Ear Master odgrywa rytm i prosi o zapisanie go na pięciolinii.

MELODIE

Dyktando melodyczne

Ear Master odgrywa frazę melodyczną. Zadaniem jest zapisanie jej na pięciolinii. W tym celu można użyć paska nutowego umieszczonego z lewej strony ekranu. Należy wybrać odpowiednie wartości nut i wpisać je na pięciolinii (można też użyć skrótów klawiaturowych). Melodie mogą być odgrywane solo lub z akompaniamentem.
Dyktanda melodyczne mogą być rytmiczne lub nie, w zależności od wybranych opcji danej lekcji.
   
Imitacja (naśladowanie) melodii         

Ear Master odgrywa frazę melodyczną i prosi o zaśpiewanie lub zagranie jej z pomocą metronomu.
Aby odpowiedzieć na zadane pytanie, można śpiewać lub nucić melodię do mikrofonu, grać melodię na instrumencie podłączonym do karty dźwiękowej komputera lub na klawiaturze MIDI.
         
Śpiew a vista

Ear Master wyświetla frazę melodyczną na pięciolinii jako listę nazw solmizacyjnych i prosi o zaśpiewanie lub zagranie jej z pomocą metronomu.
Aby odpowiedzieć na zadane pytanie, można śpiewać lub nucić melodię do mikrofonu, grać melodię na instrumencie podłączonym do karty dźwiękowej komputera lub na klawiaturze MIDI
W czasie udzielania odpowiedzi (śpiewając lub grając), program Ear Master opcjonalnie może rysować krzywą na pięciolinii, ilustrującą poprawność udzielanej odpowiedzi.

Kupując program Ear Master otrzymujesz nie tylko najlepszy na rynku program do kształcenia słuchu w języku polskim, lecz również:
- Bezpłatne wsparcie techniczne przez e-mail
- Bezpłatne odzyskanie numeru seryjnego (wymagana wcześniejsza rejestracja programu)
- Częste uaktualnienia i poprawki programu

WYMAGANIA SYSTEMOWE:

Windows
 • Windows 8/7/Vista/XP (32- lub 64-bit)
 • Rozdzielczość monitora 1024x768
 • Karta dźwiękowa oraz głośniki
 • Podłączenie do internetu w celu aktywacji programu
Mac OSX
 • Mac OS 10.5 lub wyższy (Intel)
 • Rozdzielczość monitora 1024x768
 • Karta dźwiękowa oraz głośniki
 • Podłączenie do internetu w celu aktywacji programu

System rekomendowany:
 • Karta dźwiękowa z wejściem analogowym (dla mikrofonu, instrumentu)
 • Procesor 2 GHz
 • 2 GB pamięci RAM
 • Mikrofon
 • Kontroler MIDI (klawiatura, pad perkusyjny, itp.)
 • Słuchawki

Zapytaj o produkt

Blog

Bezpłatne szkolenia PRO100Bezpłatne szkolenia PRO100

Po zakupie programu PRO100 mamy dla Ciebie dodatkową atrakcję! Oferujemy bezpłatne szkolenie z obsługi programu, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać jego potencjał.

Czytaj więcej
Promocja Letnia ZWCAD 2024Promocja Letnia ZWCAD 2024

Ciesz się latem z wyjątkową promocją na ZWCAD 2024! ZWCAD 2024 to wyjątkowa edycja, która zasługuje na wyjątkową promocję.

Czytaj więcej
Enscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznychEnscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznych

Odkryj nowy program Enscape do wizualizacji architektonicznych, który przeniesie Twoje projekty na zupełnie nowy poziom. Enscpae to profesjonalny silnik renderujący do SketchUp, Revit, Rhino, Vectorworks oraz Archicad.

Czytaj więcej
Norma Standard - promocja do 31.08Norma Standard - promocja do 31.08

Odkryj nowe możliwości w kosztorysowaniu dzięki naszej wyjątkowej promocji na program Norma Standard w zestawie z modułem PDF! Teraz możesz tworzyć dokładne kosztorysy jeszcze wydajniej.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij