CAD Rozkrój 3.X

CAD Rozkrój 3.X
990,00 zł netto1217,70 zł brutto
Oblicz ratę
DostępnyWysyłka Jutro

Opis produktu

Jedną z podstawowych zależności warunkujących sukces finansowy produkcji mebli jest optymalnie niski nakład poniesionych środków i wykorzystanych materiałów. Rozwiązaniem może być program CAD Rozkrój umożliwiający optymalizację cięcia płyt meblowych, przeznaczony dla wytwórni mebli oraz pojedynczych zakładów stolarskich.

Rozkrój materiału dokonywany przy użyciu precyzyjnych technologii komputerowych gwarantuje optymalne zużytkowanie materiału w procesie produkcji mebli. Automatyczne planowanie zagospodarowania surowca pozwala zminimalizować koszty, zaoszczędzić czas oraz pracę wielu pracowników.

Funkcjonowanie CAD Rozkroju polega na tym, iż na dowolnie zdefiniowanych arkuszach zostają rozmieszczone poszczególne formatki tak, by zostało jak najmniej niewykorzystanej powierzchni. Wyniki rozkroju przedstawia podgląd, na którym można zobaczyć najbardziej ekonomiczne rozmieszczenie formatek.

Program CAD Rozkrój został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł współpracować z bazami szafek programu CAD Kuchnie. Użytkownik ma możliwość przesyłania na listę rozkroju formatek będących składowymi szafek, znajdujących się w zleceniu wykonanym w programie CAD Kuchnie. Aby współpraca z programem CAD Kuchnie była możliwa, użytkownik powinien wybrać w głównym oknie aplikacji CAD Rozkrój przycisk Baza Danych, następnie opcję Katalogi baz danych i wskazać ścieżkę do baz na dysku – w miejscu instalacji programu CAD Kuchnie. Można również przełączać się między bazami dostępnymi we wskazanej lokalizacji.

Aplikacja może również działać niezależnie i samodzielnie. Użytkownik wpisuje wtedy ręcznie rozmiary formatek, by wygenerować rozkrój płyty.

Najnowsza wersja CAD Rozkrój 3.2 zawiera szereg zmian, najistotniejsze to:
 • Nowe algorytmy rozkroju dające znacznie lepsze wykorzystanie materiału w procesie optymalizacji.
   
 • Nowa opcja optymalizacji - rozkrój "mieszany" -  opcje "Pasy poziome" i "Pasy pionowe"  umożliwiają dokonanie optymalizacji z zachowaniem kolejności priorytetów, szybkość pracy pracownika, bezpieczeństwo materiału (minimalna ilości koniecznych ruchów ograniczająca uszkodzenia ciętego materiału- najmniejszy odpad tracony).
   
 • Wersja 3.X programu zawiera funkcję, która umożliwia automatyczne pobranie optymalnej liczby arkuszy z magazynu do danego zlecenia, w tym z ustalonymi priorytetami pobierania - całe płyty, tylko odpady oraz bez priorytetu pobierania co powoduje, że program pobiera najbardziej optymalną ilość płyt, w tym odpadów pozostających po poprzednich cięciach.
 • W wersji najnowszej możliwe jest również oznaczenie i graficzne pokazanie różnych rodzajów oklein krawędzi, w tym np. cięć i frezowań technologicznych.
   
 • Magazyn aplikacji został znacznie przebudowany -  możemy teraz drukować, eksportować do pliku zestawienia ilościowe materiału pozostającego w magazynie. Posługiwanie się dostępnymi danymi ułatwiają różne opcje sortowania i wyświetlania formatek znajdujących się w magazynie.
   
 • Nowością jest  możliwość akceptacji wzorca rozkroju. Funkcja ta pozwala niejako poprawiać działanie programu poprzez wyrażenie zgody na taki bądź inny układ formatek na płycie. Wzorce niezaakceptowane, a przede wszystkim  formatki nie rozłożone, wracają do listy formatek, gdzie mamy możliwość dokonania korekt lub połączenia z następnym zleceniem.
   
 • Ulepszono możliwość komunikacji pomiędzy programem CAD Rozkrój v3 a innymi aplikacjami stosowanymi w  firmach meblarskich . Wygodny format importu danych umożliwia komunikację z bazami danych, arkuszami kalkulacyjnymi, programami magazynowymi.
   
 • Dla wygody  naszych użytkowników poprawiono, a właściwie zbudowano na nowo, opcje wydruku zestawień raportów i wyników optymalizacji, tak by każdy z korzystających z aplikacji mógł konfigurować wygląd i ilość otrzymywanych informacji cząstkowych.
   
 • Poprawienie ergonomii działania -  przebudowany  mechanizm poruszania się po oknach dialogowych aplikacji  bez użycia myszy (kombinacja klawiszy TAB +Enter).

Zapytaj o produkt

Blog

Bezpłatne szkolenia PRO100Bezpłatne szkolenia PRO100

Po zakupie programu PRO100 mamy dla Ciebie dodatkową atrakcję! Oferujemy bezpłatne szkolenie z obsługi programu, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać jego potencjał.

Czytaj więcej
Promocja Letnia ZWCAD 2024Promocja Letnia ZWCAD 2024

Ciesz się latem z wyjątkową promocją na ZWCAD 2024! ZWCAD 2024 to wyjątkowa edycja, która zasługuje na wyjątkową promocję.

Czytaj więcej
Enscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznychEnscape - odkryj nowy program do wizualizacji architektonicznych

Odkryj nowy program Enscape do wizualizacji architektonicznych, który przeniesie Twoje projekty na zupełnie nowy poziom. Enscpae to profesjonalny silnik renderujący do SketchUp, Revit, Rhino, Vectorworks oraz Archicad.

Czytaj więcej
Norma Standard - promocja do 31.08Norma Standard - promocja do 31.08

Odkryj nowe możliwości w kosztorysowaniu dzięki naszej wyjątkowej promocji na program Norma Standard w zestawie z modułem PDF! Teraz możesz tworzyć dokładne kosztorysy jeszcze wydajniej.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i nowościach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz dokonać zmiany sposobu zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij